пятница, 10 марта 2017 г.

Листівка для мами.

Клас. 1
Урок. Образотворче мистецтво
Тема.  Квітка для мами. Створення засобами кольору певного за характером виразного образу. Створення вітальної листівки.
Мета: навчальна: удосконалювати навички роботи з пластиліном, навчати бачити і передавати різні положення однакових предметів ( квіти, листя ), створювати засобами кольору певного за характером виразного образу;
          розвивальна: продовжувати формувати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу; розвивати дрібну моторику руки; стимулювати розвиток допитливості;
           виховна:  виховувати в учнях гарний смак, акуратність, увагу.
Обладнання: зразки вітальних листівок, малюнки, ілюстрації із зображенням матерів, квітів,  репродукції картин Леонардо да Вінчі «Мадонна Літа», «Мадонна з квіткою», пластилін, стеки, дошка для ліплення.
Хід уроку
І  Організаційний момент.
Добрий  день! В добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався
На перерві постарався?

ІІ  Актуалізація опорних знань і вмінь.
Бесіда про колір та його виражальні можливості.
 
ІІІ   Мотивація навчальної діяльності.
- Зима добігла кінця, уже яскравіше світить сонечко, уже синички добирають нотки для своєї першої весняної пісеньки, а в лісі під товстою сніговою ковдрою вже прокинулися перші весняні квіти – проліски. На дворі ще дуже холодно, уночі мороз ще сковує поодинокі калюжі скоринкою льоду, а маленькому проліску не сидиться в темряві. І куди ж він так квапиться?
- Так. Він поспішає сповістити про свято. А чиє свято?
Найрідніша, наймиліша,
Всіх вона нас пестить, тішить.
Завжди скрізь буває з нами
Відгадали, хто це… ( Мама )

ІV  Викладання нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя.
- Мама найрідніша людина для кожного з нас.  Незабаром ми святкуватимемо 8Березня – Міжнародний жіночій день. Це свято відзначається у перший місяць весни. Його ще називають – «Мамино свято».
І. Жиленко «Весна і Мама»
 Якось я спитала у Весни:
-Ти чому приходиш, поясни?
І Весна мені сказала прямо:
-Поспішаю я на свято Мами!
Поспішають квіти проростати,
Поспішають журавлі вертати,
Поспішає сонечко теплішать,
Поспішають дітки розумнішать.
В Африці далекій, пам’ятаю,
Говорив мені Премудрий Слон,
Що якби на світі Мам не стало,
То й Весни на світі не було!
Ще сказав: - Ви помічали, може, -
Кожна Мама із Весною схожа?
І відкрив мені він таємницю,
Що Весна із Мамою – сестриці.
2. Відгадайте імена своїх матусь.
( Треба переставити місцями склади і прочитати імя )
на – Те – тя;     На – лі – та – я;    га – Оль;     Ан – лі - ге – на;   
 жа – Сні – на;    на –Ін;    Ма – на - ри

-  Настає мамине свято,
   Настає мамин день
   Ваші мами дуже люблять…
- Які квіти люблять ваші Мами?
- Тільки в березні немає троянд, бузку, маків, ромашок. 
3.   Назви квітів, які дарують  8Березня зашифровані тут, спробуйте прочитати.

2;6   4     1    5;8    3     9    10   7
 І      С     П    Н      Д    И    К    Ж

7    1     4     2    6     3    5
Н    Т     Ь   Ю    А    Л    П

 6   1    3   2   4   5
 С   Н   Р   А   Ц   И
Підсніжники, як і проліски – рідкісні квіти. Вони занесені до спеціальної Червоної охоронної книги разом з іншими видами рослин і тварин, які можуть зникнути. Якщо їх зірвати , то у воді вони швидко відцвітуть і зів’януть. Тому краще милуватися ними у природі.

4.Продовження розповіді.
- Нам завжди хочеться віддячити своїй матусі за її добрі і ласкаві слова, її лагідну і чарівну усмішку, її смачні пампушки і борщик, а ще просто за те, що вона є у нас. Ми не маємо золотих прикрас і дорогої сукні, проте маємо вмілі золоті рученята, які можуть виготовити рідненькій матусі справжній дорогий подарунок – листівочку. І я вважаю, що найдорожчий подарунок для Мами – це той, який ви виготовите самі, своїми руками.

5.Перегляд демонстраційного матеріалу.



6.Фізхвилинка.
Вітер віє нам в лице,           
 Захиталось деревце,
 Вітерець все тихше – тихше,
Деревце все вище – вище.

7.Творче завдання. Створення вітальної листівки.
 ( Для композиційного рішення листівки визначити формат ( вертикальний чи горизонтальний ) , місце напису, зображення квітів та інших необхідних елементів.
Правила роботи та техніка безпеки
1. Робоча поверхня має бути закрита клейонкою або газетою, тому що пластилін може бруднити її.
2. Усі роботи необхідно виконувати тільки на дошці для ліплення.
3.Після роботи потрібно обов’язково  ретельно помити руки з милом ( пластилін залишає жирні плями) і почистити нігті.
4. Зі стеками слід поводитися дуже обережно, не розмахувати ними і не пустувати.

Послідовність виконання
Ø  Візьми за основу піваркуша картону.
Ø  З дібраного пластиліну наліпи на картон гілочку і квіти.
Ø  Виліпи листки та понадрізуй їх краї стекою.
Ø  З пластилінових джгутиків наліпи слово.

8.  Індивідуальна робота за творчим завданням.
( Аудіозапис:  П.І.Чайковський п’єса «Березень» з циклу «Пори року» )

 VІ   Підбиття підсумків.
- Що найбільше сподобалося на уроці?
- Що ми виготовляли?
- Кому подаруєте вітальну листівку?
- Подаруєте листівку
  Вранці Мамі дорогій.
  Обіймете, поцілуєте і привітаєте з жіночим днем.
- Які слова скажете Мамі? 
( Звучить «Пісенька про неньку». Вірші і музика М.Безкоровайного )

Гарно працювали,
Як тут не радіти.
Вчасно все зробили,
Дякую вам, діти.







Комментариев нет:

Отправить комментарий