Школа батьківства

Ігри для розвитку дрібної моторики пальців рук

Розвиток дрібної моторики у дітей 4-5 років

Щоб допомогти дитині розвинути дрібну моторику пальців рук не потрібні складні іграшки чи дорогі пристосування. Усе що необхідно, напевно уже є у вас вдома, наприклад крупа.
Візьміть глибоку посудину, і насипте у неї крупу. Можна використовувати: пшеницю, рис, горох, гречку, фасолю. Закапайте у неї маленькі предмети: бусинки, ґудзики чи інше. Попросіть дитину знайти і достати секретики. До речі гру можна ускладнити, наприклад доставати предмети ложкою, або пластиковим пінцетом.
Ігри для розвитку дрібної моторики пальців рук з крупою
Також на крупі можна малювати. Насипте крупу рівним слоєм на тарілочку чи піднос. І покажіть вашій дитині, як потрібно це робити. Можна проводити лінії пальцем, або насипати крупу щипочкою. Для малювання краще підійде манка, або кукурудзяна крупа.
Ігри для розвитку дрібної моторики пальців рук з манкою
Чудова гра для розвитку дрібної моторики рук є геометричні редзиночки. Можна купити готовий планшет з цвяшками, або попросити батька змайструвати таку дощечку, прибивши кольорові кнопки на дощечки.
Гра для розвитку дрібної моторики рук з геометричними редзинками
Викладайте з дитиною, різноманітні геометричні фігурки і тренуйте пальчики.
Розвивати дрібну моторику також можна з допомогою маленьких гудзиків. Для цього потрібно роздрукувати контур якогось предмету на листку паперу. Запропонуйте вашій дитині викласти ґудзики по контуру цього малюнку. Головне щоб малюнок був не складним та великого розміру.
Гра для розвитку дрібної моторики рук з гудзиками
Якщо у вас є кілька вільних хвилин, обов’язково пограйте з дитиною. Ці прості ігри-вправи принесуть багато користі.




                Рекомендації батькам учнів початкових класів

1. Щодня цікавтеся шкільними справами дітей, проявляючи увагу й терпіння. При цьому не обмежуйтеся черговими питаннями: "Що отримав"?, "Як справи"?, а розпитуйте про почуття, настрій, проявляйте емоційну підтримку і так далі.

 2. Не скупіться на похвалу, помічайте навіть незначні, на Ваш погляд, досягнення дитини, її посильні успіхи. При зустрічі з невдачами прагніть розібратися разом, знайти вихід, передбачати наслідки дій. Не залякуйте дитину, страх не активізує його діяльність.

3. Розвивайте допитливість, заохочуйте цікавість, задовольняйте його потребу в знаннях.

4. Купуйте і даруєте книги, картини.

5. Допомагайте дитині виконувати важкі завдання, пропонуйте вихід із складної ситуації, але не забувайте давати йому можливість самому знайти вихід, рішення, зробити вчинок.

6. Активно слухайте свою дитину, оскільки виявлено, що розповідь самому собі викликає психічну травму.

7. Не говоріть погано про школу, не критикуйте учителів у присутності дитини, створюйте у нього позитивне відношення до школи.

8. Беріть участь в справах класу та школи. Дитині буде приємно, якщо школа стане частиною Вашого життя. Ваш авторитет підвищиться.

Комментариев нет:

Отправить комментарий